Tapety na plochu a něco navíc

Datum poslední aktualizace: 15. Srpna 2011

Užitečné rady pro odstranění různých druhů skvrn

Čištění skvrn
Určitě každému z nás se stane malá nehoda jak v domácnosti tak i ve společnosti. Také někdy bádáte, jak zrovna vyčistit klávesnici, vypořádat se skvrnou od propisky nebo červeného vína? Přinášíme vám pár rad jak také uklidit po svých chlupatých miláčcích.

Jak chránit dřevěný stůl?
Pokud plánujete dětskou party nebo velké rodinné setkání a máte strach, aby vám zbytky od jídla a pití poškodily kvalitní dřevěný stůl, zkuste následující techniku. Zakryjte stůl mikrotenovou fólií a ujistěte se, že pevně přilnula k povrchu stolu. Přes ní položte ubrus. Stejnou prevenci můžete učinit i s pianem a ostatním nábytkem, na který odkládáte talíře a skleničky, jež se rády převrhávají.
Jak jednoduché a účinné!
 
Jak chránit klávesnici?
Zašedlý povrch klávesnic vyčistíme vatovými tyčinkami, namočenými v denaturovaném lihu. K odstranění prachu mezi klávesnicemi použijeme suché vatové tyčinky.
 
Jak vyčistit stopy od propisky?
V tomto případě musíme jednat rychle. Vatovou tyčinkou vysajeme co nejvíce barvy, poté čistou tyčinkou potíráme čistým líhem. Proces opakujeme, dokud nám barva nezmizí. Pokud skvrny nadále zůstávají, vezmeme si čistič na skvrny ve spreji a místo přestříkejme. Jestliže technika selhala, požádejme o radu výrobce propisky.

A na co že se máme zeptat výrobce?
Jaká specifická barviva obsahuje náplň propisky a jaká rozpouštědla ji odstraní
Který výrobce prodává vhodný čistič
Zda skvrny odstraňují odborníci a kteří
 
Jak uklízet po mazlíčcích?
Při odstraňování psích chlupů z tkaniny je velmi efektivní lepící páska. Omotáme ji kolem tří prstů lepící stranou ven, přejíždíme rukou po tkanině, dokud páska nepřestane lepit. Než dokončíme práci, pásku 2x až 3x vyměníme. Před vyčištěním necháme bláto uschnout. Použijeme jemný kartáč. Hmotu opatrně smeteme a dáváme pozor, abychom nepoškodili čalounění. Zbývající částečky bláta odstraníme vysavačem. Když je plocha čistá, umyjeme čalounění slabým teplým roztokem pracího prostředku, do sucha utřeme.

Jak vyzrát na skvrny po červeném vínu?
Tkaniny velice rychle absorbují červené víno, proto musíme jednat velice rychle. Pokud máme při ruce bíle víno, pak skvrnu potřísníme jím. Pokud ne, vysušíme látku papírovým kapesníkem a posypeme kuchyňskou soli, která by měla snížit poškození tkaniny, pokud skvrny přetrvávají, namočíme látku do boraxu a teplé vody.
 
Jak správně čistit okna?
Okna se musí pořádně umýt zevnitř i zvenku. Na tuto práci si vybíráme zatažené dny, kdy na skle nejlépe vyniknou otisky prstů a mastné stopy. Okna, která myjeme za plného slunce, rychle schnou, ale je nemožné vyčistit je, aniž bychom nezanechali pruhy špíny.
1  
2  
 
Datum poslední aktualizace: 15. Srpna 2011