Tapety na plochu a něco navíc

Datum poslední aktualizace: 15. Srpna 2011

Užitečné rady pro domácí zvířata

Co byste měli vědět o srsti psů

Zvířecí chlup je vlákno podobné lidskému vlasu, které se skládá z mnoha složek, zejména však z proteinu. Kvalita a rychlost růstu srsti je ovlivněna různými faktory – jak genetickými, tak i celkovým zdravotním stavem zvířete, klimatem, ročním obdobím a stylem péče.

Srst  každého plemene i jednotlivce se však liší. „Každý profesionál ví, že mohou být velké rozdíly i mezi jedinci stejné rasy - srst může být tenká, silná, měkká, pevná, řídká, hustá, poddajná i vysušená. Přirozená struktura srsti je geneticky určena ale může být ovlivněna výživou, větrem, suchem, vlhkostí, zimou, sluncem, prašným prostředím i statickou elektřinou. Je nutné udržovat srst čistou a  nezaprášenou, protože prach srst oslabuje, obrušuje a následně způsobuje její  ztenčení a přetržení. Také česání zaprášené srsti je obtížné a více jí vytrháte než rozčešete. Statická elektřina způsobuje zacuchávání a lámání srsti (např. pohyb zvířete na silonových kobercích, česání srsti umělohmotnými kartáči, ošetřování kosmetikou obsahující nevhodné silikony atd..).

Pěstěná srst a její dokonalý vzhled je chloubou každého majitele, symbolem krásy, důkazem správné péče a dobrého zdraví jedince. Jen zvíře s krásnou srstí má šanci zvítězit v soutěži,“ podotýká paní Marie Chromčáková, jednatelka společnosti  BEA natur. Krásná a zdravá srst však nenaroste sama od sebe- je nutno o ni pečovat a „pěstovat ji“.Pro dosažení špičkové kondice srsti Vám doporučuji používat pouze kvalitní přírodní  kosmetiku.

Před několika lety byla na náš trh zavedena nová Kosmetika BEA natur, která je vhodná jak pro výstavní jedince, tak  i pro psy a kočky tzv.“ bez občanky“ – ne každý pes nebo kočka se honosí sáhodlouhým rodokmenem a vysokými výstavními tituly. Mezi majiteli psů a koček je největší zájem hlavně o antiparazitární kosmetiku prodávanou pod názvem RIVAL a o šampony obsahující přírodní oleje. Stále větší oblibu získávají také kondicionéry VELVET a RUBÍN.

Začátkem tohoto roku však vstoupila fy. BEA natur na trh s novou kolekcí kosmetiky BEA natur-Linie Profesional, která je určena právě pro „výstavní krasavce“ a  tvoří ucelenou řadu prvotřídních výrobků  pro psy a kočky. Je vyráběna moderní technologií zkušenými odborníky s gObrázek pes šamponarancí vysoké a stálé kvality. Produkty BEA natur obsahují  luxusní přírodní  kosmetické složky prospívající srsti a kůži, jsou nedráždivé, jemné a  vhodné i pro štěňata, citlivé jedince a alergiky. Tato kosmetika byla vyvinuta na základě dlouholetých zkušeností chovatelů a salonu BEA, který se zabývá úpravou a údržbou zvířecí srsti. V této nové kolekci najdete speciální produkty jako balzámy, oleje, rozčesávače, tónovací šampony, speciální kosmetiku pro teriéry atd… Výrobky této firmy lze zakoupit ve specializovaných prodejnách s chovatelskými potřebami, v psích salonech , nebo také poštou přímo u výrobce.„Sortiment výrobků budeme i nadále rozšiřovat a vylepšovat, proto rádi uvítáme nové názory ,připomínky a nápady zkušených chovatelů“ , informuje paní Marie Chromčáková.
 
Datum poslední aktualizace: 15. Srpna 2011