Tapety na plochu a něco navíc

Datum poslední aktualizace: 15. Srpna 2011

Rolády

miska

Dvojbarevná piškotová roláda

Ingredience na těsto: 5 vajec, 80 g cukru, sůl, 75 g polohrubé mouky, 10 g kakaa, 2 lžíce oleje

Náplň: 200 g mléčné čokolády, 50 g hořké čokolády, 2 žloutky, 2 plátky želatiny, 1 vanilkový cukr, 300 ml vyšlehané šlehačky

Postup: Žloutky vyšleháme s cukrem, vmícháme střídavě mouku a sníh vyšlehaný se špetkou soli. Rozdělíme na poloviny a do jedné vmícháme kakao s olejem.

Na vymazaný plech stříkáme na délku střídavě pás světlého a pás tmavého těsta těsně vedle sebe. Špejlí příčně přejdeme po těstě asi v 4 cm odstupech, tím vtáhneme tmavé těsto do teplého. Pečeme asi 8 min.

Upečené těsto vyklopíme na čistou ve studené vodě namočenou a dobře vyždímanou utěrku, stočíme pevně do rolády i s utěrkou, chvíli necháme, roztočíme, stočíme už bez utěrky a necháme vychladnout.

Obě čokolády rozpustíme ve vodní lázni, necháme trochu vychladnout. Vyšleháme do pěny vanilkový cukr a žloutky, vmícháme čokoládu, necháme vychladnout. Potom přidáme šlehačku, vmícháme nabobtnanou a rozpuštěnou želatinu a naplníme roládu.

Roládu stočíme a dáme do chladničky ztuhnout. Nepoléváme žádnou polevou ani necukrujeme. Podáváme celou, až na stole ji krájíme, aby se ukázal její pěkný design.
 
Datum poslední aktualizace: 15. Srpna 2011