Tapety na plochu a něco navíc

Datum poslední aktualizace: 15. Srpna 2011

Uzené maso

Uzené maso s bramborovým knedlíkem se zelím

Ingredience: 500 g uzeného na plátky krájeného masa, bramborové knedlíky v prášku, 500 g kysaného zelí, 2 velké cibule, 3 lžíce sádla, 2 lžíce másla, 1 lžíčka cukru

Postup: Uzené maso vložíme na usmaženou cibulku (múže jí být víc, aby trochu zahustila šťávu), (můžeme přidat trochu másla), posypeme česnekem podle chuti každého, přidáme trochu pepře, podlijeme vodou a dáme do trouby. Když je maso měkké, výpek osolíme, kdo chce může trochu zahustit hladkou moukou.

Kysané zelí zalijeme vodou a dáme vařit na 15 minut. Potom přebytečnou vodu ze zelí slijeme a dále už zelí upravujeme mimo sporák..Do horkého zelí přidáme lžíci sádla, lžičku krupicového cukru, zamícháme, přikryjeme pokličkou a necháme tuk i cukr rozpustit. Potom ještě jednou důkladně promícháme a ochutnáme. V případě potřeby přisolíme nebo přisladíme.

Bramborové knedlíky připravíme dle návodu na sáčku. Můžeme dělat jak plátky, tak větší nebo menší špalíčky. Cibuli oloupeme, překrojíme na polovinu, nakrájíme na půlkolečka, osmažíme na sádle a posypeme s ní hotové knedlíky až na talíři.
1  
2  
3  
4  
 
Datum poslední aktualizace: 15. Srpna 2011