Tapety na plochu a něco navíc

Datum poslední aktualizace: 15. Srpna 2011

Kuřecí maso

Pomerančové kuře

Ingredience: 1 kuře, 1/4 hrnku pomerančové šťávy, 30 g másla, 2 cibule, 1 lžíce oleje, 2 stroužky česneku, 2 lžičky citrónové kůry, 1 lžička cukru, 1/2 hrnku bílého vína, 1/2 hrnku vody, 1 kostka zeleninového vývaru

Postup: Kuře si očistíme, opláchneme, osušíme a rozporcujeme. Jednotlivé porce mírně osolíme. Cibuli oloupeme a nakrájíme na plátky. Také česnek si oloupeme a prolisujeme. Pomeranč velmi dobře omyjeme (kartáčkem a teplou vodou) a potom z něj nastrouháme kůru. Zeleninovou kostku rozdrobíme do horké vody a dobře rozmícháme. Když máme všechny přípravy hotové, rozpálíme si na pánvi olej a porce kuřete na něm opečeme po všech stranách.

Vyjmeme z pánve a necháme okapat tuk (můžeme jej i osušit papírovým ubrouskem). Porce předáme do kastrolu či pekáčku. Na zbylém oleji v pánvi osmahneme cibuli a prolisovaný česnek. Přidáme pomerančovou šťávu a nastrouhanou pomerančovou kůru, cukr, víno, máslo a zeleninový vývar. Promícháme a případně dosolíme. Tuto směs nalijeme na kuře, přikryjeme a dusíme asi 40 minut až je kuře měkké. Tekutina se částečně odpařuje a omáčka houstne - během dušení ji občas zamícháme. Pomerančové kuře můžeme podávat s rajčaty a dušenou rýží.
1  
..  
10  
..  
14  
15  
16  
17  
18  
 
Datum poslední aktualizace: 15. Srpna 2011