Tapety na plochu a něco navíc

Datum poslední aktualizace: 15. Srpna 2011

Kuřecí maso

Citrónové kuřecí steaky s rozmarýnem

Ingredience: 8 kuřecích steaků, 2 větší citróny, 3 lžičky marinády s rozmarýnem, 3 lžíce oleje, 100 g zelených oliv s papričkou, 5 stroužků česneku, pepř, sůl

Postup: Maso opláchneme a osušíme, po obou stranách osolíme, opepříme. Citróny důkladně omyjeme, škrabkou oloupeme tenkou citrónovou kůru a odložíme zatím stranou.

Šťávu z citrónů vymačkáme, smícháme s jednou lžící oleje a se třemi lžička směsi na marinádu s rozmarýnem. Touto kašovitou směsí potřeme maso, vložíme do misky, zalijeme zbytkem marinády, dobře promícháme, necháme minimálně 30 minut odležet v chladnu.

Potom rozpálíme olej na pánvi, maso po obou stranách rychle orestujeme, vložíme ho do zapékací misky, přidáme na plátky nakrájený česnek, zalijeme zbytkem marinády, případně podlijeme trochou vody nebo bílého vína. Máme-li k dispozici čerstvý rozmarýn, hrubě ho nasekáme a přidáme k masu. Získá tak výraznější vůni.

Maso v troubě pečeme či spíše dusíme v zakryté nádobě při teplotě 250 stupňů C po dobu 30 minut. Asi 10 minut před koncem pečení přidáme na kolečka nakrájené olivy a na proužky nakrájenou citrónovou kůru. Podáváme s rýží, anebo třeba i s bagetou. Maso má výraznou a nevšední chuť, ve které převládá aroma citrónové kůry.
1  
2  
3  
4  
..  
10  
..  
18  
 
Datum poslední aktualizace: 15. Srpna 2011