Tapety na plochu a něco navíc

Datum poslední aktualizace: 15. Srpna 2011

Králičí maso

Králičí stehýnka s křenovou majonézou

Ingredience: 4 králičí stehýnka, koření na králičí maso (Avokádo), nakládaný křen s jablky, 100 g anglické slaniny, 4 kyselé okurky, 3 lžíce nakládané červené kapie, 3 lžíce majolky, 2 lžíce bílého jogurtu, 100 ml bílého vína, 100 ml mraženého hrášku, máslo, olej, sůl, brambory

Postup: Králičí stehýnka spaříme horkou vodou, necháme okapat, osušíme, osolíme a posypeme kořením na králičí maso. Na rozpáleném oleji je opečeme po všech stranách a přendáme do pekáčku, který jsme vytřeli kouskem másla. Zbylým olejem pokapeme maso, pokryjeme ho plátky anglické slaniny, pekáč přikryjeme a dáme do trouby.

Pečeme při teplotě asi 220°C, občas podléváme buď horkou vodou, nebo ještě lépe bílým vínem. Stehýnka v polovině pečení otočíme.

Zatímco se maso peče v troubě, připravíme si křenovou omáčku smícháním majonézy, bílého jogurtu a jedné vrchovaté lžičky křenu s jablky. Můžeme samozřejmě použít i čerstvý nastrouhaný křen, pokud ho máme k dispozici. Uvaříme si i brambory a hrášek. Ten vsypeme do vroucí vody, povaříme asi 2 minuty a zcedíme.

K téměř upečeným stehýnkům přidáme na hrubší kousky nakrájené kyselé okurky a nakládanou kapii a necháme ještě pár minut v troubě. Stehýnka servírujeme spolu se zeleninou, jako přílohu použijeme vařené brambory posypané zeleným hráškem.
1  
..  
10  
11  
12  
13  
 
Datum poslední aktualizace: 15. Srpna 2011