Tapety na plochu a něco navíc

Datum poslední aktualizace: 15. Srpna 2011

Příroda léčí

Na poraněnou kůži.
Pomůže obklad z měsíčku. 2 lžičky květu měsíčku spaříme 200 ml vody a 10 minut necháme vyluhovat. V odvaru máčíme hadřík a přikládáme vyždímaný na ránu.

Úzkost.
Třikrát denně popíjíme čaj z třezalky tečkované. 1lžíci sušené třezalky přelijeme 250 ml vroucí vody a pijeme po jídle.

Zánět spojivek.
Použijeme světlíkový čaj, který má protizánětlivé a uklidňující účinky. Spaříme 1 lžičku světlíku 200 ml vody a necháme vychladnout.

Oteklá víčka.
Zabírá lípový květ. Uvaříme z něho silný čaj a do vychladlého máčíme vatové tampony, které přikládáme na víčka. Necháme působit nejméně 20 minut. Čím studenější čaj, tím lepší účinek.

Nechutenství.
Uvaříme si čaj z bedrníku. Povaříme 200 ml vody s 1 lžíci bylinky a necháme 10 minut vyluhovat. Scedíme a pijeme denně dva šálky vždy 15 minut před jídlem.

Proti nadýmání.
Na tento problém je velmi účinný odvar z máty peprné, anýzu, fenyklu a kmínu. Stejný poměr všech bylin převaříme, necháme vyluhovat a scedíme. Čaj pijeme po malých dávkách během dne.

Vypadávání vlasů.
V 500 ml vinného octa povaříme hrst kořenů kopřivy, scedíme a denně vmasírujeme jemně do pokožky hlavy.

Zimní deprese.
Do aromalampy přidáme několik kapek jasmínového aromatického oleje. Vyvolává optimismus až euforii, povzbuzuje srdeční činnost a pomáhá při nachlazení a zánětu horních cest dýchacích.

Opar na rtu.
Přiložíme několikrát denně asi na 3 minuty slabý plátek česneku, který viry účinně ničí.

Pro klidný spánek.
Jsou výborné chmelové šišky-květ, obsahuje metylbutenol který má silné zklidňující účinky. Stačí pár šišek zašít do malého polštářku, nebo pytlíčku a položit na polštář. Nebo si z nich uvařit čaj a popíjet.

Namožené svaly.
Pomůže masáž rozmarýnovým olejem. Ten se osvědčil i proti únavě, revmatickým potížím, úzkosti a také podporuje koncentraci. Není ale vhodný pro těhotné ženy a lidi s vysokým krevním tlakem!!!. Použít ho můžeme i do koupele. Také se skvěle osvědčila octová koupel. Hrst heřmánku v 600 ml octa přivedeme k varu a necháme přes noc vyluhovat. Nálev vystačí na dvě koupele. Je účinný i při svědění a také zvláčňuje pokožku.

Bolavé klouby.
Pomůže koupel z puškvorce. Povaříme 150 g bylinky ve 2 litrech vody a scedíme do lázně. Koupel by neměla trvat déle jak 20 minut.

Posílení imunity.
Skvěle pomáhá šťáva, nebo sirup z rakytníku. Obsahuje velké množství vitaminu  A a C; zejména v zimě proto působí jako prevence proti chřipce.
1  
2  
3  
4  
5  
 
Datum poslední aktualizace: 15. Srpna 2011